Zaplecze Muzyka

BLOG

ZAPRASZAMY DO LEKTURY

Scenografia na koncercie. Najwięksi showmani. Cz. 3

Piotrek

Piotrek

Zbliżamy się do końca tego cyklu. Przeszliśmy od początków do czasów współczesnych. Mam świadomość, że temat jest tak obszerny, że można by napisać o nim książkę (może kiedyś), ale musimy się skupić na rzeczach najistotniejszych 🙂 W tym wpisie sprawdzimy jak obecnie wyglądają pierwszoligowe widowiska w największych halach i stadionach. 

Na pierwszy ogień idą chłopaki ze szwedzkiego Sabaton. Ci zamiłowani w kwestiach militarnych wykonawcy power metalu od kilku lat bardzo starannie i sumiennie rozbudowują swoje show. Ostatnia trasa była już pod tym względem świetnym widowiskiem z czołgiem w roli głównej. 


Sabaton podczas Hellfestu 

Trzeba przyznać, że ich zasieki z drutu kolczastego, okopy, armaty, karabiny i wszechobecne siatki maskujące na dużych scenach wyglądają naprawdę znakomicie. Mimo że sama muzyka jak dla mnie lekko trąci kiczem i każda płyta brzmi podobnie to liczba fanów zespołu stale rośnie, w czym na pewno mają udział elementy scenografii prezentowane podczas koncertów. 

Tuż obok chłopaków z Sabatonów stawiam niemiecki Powerwolf. Gatunek podobny: power metal z wpływami speed metalu i metalu symfonicznego.